ООО «ДУНАЕВЕЦКИЙ ЛИТЕЙНО-МЕХАНИЧЕСКИЙ ЗАВОД»

ДЛМЗ: досягнення та тенденції розвитку

factory16
Дунаєвецький ливарно-механічний завод був заснований в 1875 році. На той час асортимент продукції підприємства спрямовувався на задоволення попиту як промисловості, так і сільського господарства. За всю свою більш ніж столітню історію завод випускав продукцію в царській Росії та Радянському Союзі не тільки в мирні часи, а й під час Першої та Другої світових воєн, повоєнні часи та в часи Перебудови.
З 2014 року підприємство знайшло своє місце на аграрному ринку України в якості виробника сільськогосподарського обладнання. За ці роки спеціалістами заводу було виготовлено обладнання та проведені роботи на 54 об’єктах в різних областях України. З них станом на грудень 2019 року 46 – це повністю завершені зерносушильні комплекси, а 8 на даний час ще знаходяться в процесі будівництва.
Наразі заводом клієнту пропонуються:
• зернові сушарки на біопаливі, рідкому паливі та газі (в тому числі на скрапленому);
• елеваторні зернові сушарки «Дунаївчанка ЕКО» (до 2000 т/добу);
• норії та шнекові транспортери потужністю 20-60 т/год;
• експедиційні бункери та металоконструкції зернокомплексів;
• самопливне обладнання.
В 2018 – 2019 роках спеціалістами заводу було налагоджено серійне виробництво нових моделей зернових сушарок «Дунаївчанка ТН Фермер» та біотеплогенераторів, а також розроблена система автономного газозабезпечення зерносушильних комплексів.
Зернові сушарки «Дунаївчанка ТН Фермер» - це недорогі шахтні сушарки в сегменті потреб невеликих агропідприємств. Компактна утеплена шахта, можливість використання з діючими теплогенераторами клієнтів роблять сушарки ТН лідерами на ринку сушильних агрегатів продуктивністю 50-600 т / доба. Сучасні конструкторські рішення, засновані на 20-річному досвіді використання, продажу, монтажу та виробництва зерносушильного обладнання. Це дозволило істотно зменшити матеріаломісткість сушарок «Фермер» без зниження їх технічних параметрів, що вигідно вплинуло на вартість даного обладнання для споживача і зробило його конкурентним не тільки за якістю, але і за ціною. Шахтна зерносушарка типу ТН може працювати в потоковому і порційному режимах, відрізняється компактною конструкцією (сушильна шахта шириною 2,4 метра, місткість сушарки до 40 тонн), доступною ціною та безпечною експлуатацією.
Зернові сушарки на пропан-бутані. Інженерна група заводу вперше в Україні на шахтних сушарках розробила і впровадила технологію "безперервної" подачі скрапленого газу для його спалювання штатним газовим обладнанням зерносушильного комплексу. Завдяки використанню американських технологічних рішень і комплектуючих вартість об'єкта автономного газозабезпечення на пропан-бутані (включаючи теплогенератор сушарки до 3 мВт) зменшується для споживача на 300-400 тис. грн, не кажучи про відсутність додаткових експлуатаційних витрат на «імпортний випарник» (газ або електрика, що сягає від 200 до 300 тис. грн в рік). Це теж відчутна економія.
Нова модель ОТД. Вбудована піч і теплобмінник в канал теплого повітря. Таке рішення дозволяє на 20% знизити теплові втрати і підвищити ККД теплообміну, скоротити площу забудови і зменшити загальнобудівельну частину робіт по проектам. Як наслідок таких змін - зниження загальної вартості проєкту, ріст продуктивності обладнання.
Дунаєвецький ливарно-механічний завод надає повний супровід об’єкту з гарантійним та постгарантійним обслуговуванням. В 2018 та 2019 роках обладнання Дунаєвецького ливарно-механічного заводу увійшло до переліку Мінекономрозвитку на часткову компенсацію за рахунок коштів державного бюджету. Якщо 2018 року до цього списку було включено 32 моделі зернових сушарок, то в 2019 році список обладнання ДЛМЗ був розширений більш ніж на 100 позицій. Крім зернових сушарок до переліку було включено біотеплогенератори, норії стрічкові, шнекові транспортери, норійні вежі та самопливи тощо. Наразі 12 сільськогосподарських товариств, які придбали обладнання ДЛМЗ на загальну суму більше ніж 35 млн грн, отримали компенсацію від держави. Обладнання Дунаєвецького ливарно-механічного заводу успішно працює на фермерських господарствах по всій Україні.
Спеціалісти ДЛМЗ прислухаються до думки кожного клієнта та надзвичайно вдячні за підтримку нашої роботи.
Голова ФГ «Агролан» Черній Володимир Володимирович: «В липні 2018 року нами було придбане обладнання ДЛМЗ. Зерносушарка «Дунаївчанка ТН» з біотеплогенератором ОТД справно працює ось уже другий сезон. В 2019 році було просушено близько 2 тис. тонн пшениці, кукурудзи та насіння соняшнику. На початку було нелегко з грошима, але все завершилось вдало. Підприємство отримало компенсацію від держави за придбане обладнання, а фахівці заводу зробили свою справу. Дякуємо спеціалістам заводу за якісно виконані монтажні роботи та супровід об’єкту.»
Голова правління СВК «Долина Плюс» Іщенко Віктор Михайлович: «Ми придбали зерносушарку «Дунаївчанка 3» з біотеплогенератором ОТД виробництва Дунаєвецького ливарно-механічного заводу в квітні 2017 року. Спеціалістами заводу була проведена поставка обладнання, а також монтажні та пусконалагоджувальні роботи. Наразі в цьому сезоні вже було просушено більше 4 тис. тонн зерна. В майбутньому не виключаємо можливості збільшення потужності зерносушарки, тим більше, що виробник надає таку послугу. Дякуємо спеціалістам ДЛМЗ за якісне обладнання та супровідні роботи.»
В 2020 – 2022 роках команда ДЛМЗ планує зайняти лідируючі позиції в продажах на ринку фермерського обладнання (продуктивністю від 50 до 600 т/доба), вийти на реалізацію великих елеваторних проектів, запропонувати гідну альтернативу імпортним виробникам на українському ринку зерносушильного обладнання. Стосовно цього питання в 2020 році, насамперед, ми сподіваємось на реалізацію планів з агрохолдингом «Епіцентр Агро», який вже проявив зацікавленість в придбанні обладнання «Дунаєвецького ливарно-механічного заводу» для своїх елеваторних потужностей.